Ahududu Modeli Kız Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Evet örgü severler buğun sizlerle ahududu modeli kız bebek yeleği yapılışını paylaşacağız. Ben çok beğendim kız bebeklerine çok yakışacak şeker gibi bir örgü kızlar.

Geçelim bu örgümüz için gerekli malzemelere;

2 yumak bebe yünü ip Alize Baby Best marka

color kod;184

3.5 veya 4 numara şiş

5 adet düğme

Bu yeleğimizde beden kısmında ahududu modelini uygulayacağız yaka kısmında ajur motifini kullanacağız. Yeleğimizin etek acunda yine haraşomodelini uygulayacağım. Yeleğimizin boyutu 1 ve 2 yaş için uygundur.

Şişime 80 ilmek atarak bebeğımin yaka kısmından başladım 80 ilmeğimi 5 sıra haraşo örerek devam ettirdim. Yine kenar ilmeklerimin diş diş olması için sıra sonundaki ilmeğimi örerek aldım ve sıra başında örmeden alarak kenar ilmeklerimin de haraşo şeklinde diş diş olmasını sağladım. ilk 5 sırdan sonra düğme iliğimi açacağım kız bebek yeleği olduğu için yelek bitimine kadar her 13 sırada bir 5 tane düğme iliğini açmış olacağım. Robasında toplam12 ajur ilmeğim olacak aralarda 5 ilmeğim olacak arkadaşlar. Sadece sayılarımın eşit gelebilmesi için her iki önde 4 ve arkada bir tane 4 ilmek bırakacağım diğer aralarda ise 5 ilmek bırakarak

ajur ilmeklerimin sayısını ayarlamış olacağım. Önden düz arkadan ters olarak robasını tamamlayacağım bebek yeleğimin. Kol kısmına gelene kadar kol kısmına geldikten sonra haraşo örgü olarak yeleğimin kollarını ayıracağım.

Yeleğimin yaka kısmında 5 sıra haraşo ördükten sonra yeleğimin her iki kenarda patlarım için 7 ilmeğimi haraşo örgü olarak öreceğim sıra başında bulunan 7 ilmeğimi haraşo örgü olarak ördüm. Ve yeleğimin robası için ilmeklerimi kurmaya başlıyorum bir düz ördüm bir doladım bir düz ördüm bir doladım ön kısımda bu arada dört adet ilmek ördüm bir doladım bir düz ördüm bir doladım arka kısıma kadar aralardaki ilmeği 5 ilmek olarak alacağım 5 adet ilmek ördüm bir doladım bir düz ördüm bir doladım tekrar 5 adet ilmek ördüm bir doladım bir ördüm bir doladım ve yine.

5 adet düz ilmeğimi ördüm bir doladım bir adet düz ördüm bir doladım 4adet ilmeğimi düz olarak ördüm sayılarımın eşit gelebilmesi için bir doladım bir ördüm bir doladım 5 adet ilmek ördüm bir doladım bir ördüm bir doladım tekrar 5 adet düz ilmek ördüm bir doladım bir ördüm bir doladım ve tekrar 5 adet ilmek ördüm bir doladım bir ördüm bir doladım. 5 adet ilmek ördüm bir doladım bir ördüm bir doladım 5adet ilmeğimi düz olarak ördüm bir doladım bir ördüm 7 adet ilmeğimi haraşo olarak örüyorum 3 ilmeğimi haraşo olarak ördüm 5 ilmeğim kaldı bu 5 adet ilmeğimin 2 ini bir aldım bir doladım ve kalan 3 ilmeğimi de örerek düğme iliğimide örmüş oldum ve ön yüzden

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR