Yüzük Taşı Modeli Bayan Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Yüzük Taşı Modeli Bayan Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Yüzük Taşı Modeli Bayan Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar www.sosyalhanim.com  Tekrar hoş geldiniz bugün sizlere benim çok beğenmiş olduğum Sizlerin de beğeneceğini düşündüm bir modeli anlatacağım ismi yüzük taşı diye rast geldim

 Ben Birçok yerde neden bu isim takılmış çok da anlamış değilim yani böyle ajurlu bebek ve bayan yelekleri özellikle bayan yelekleri ne uygulayabileceğimiz çok şık çok basit bir model.

Öncelikle modelimizin resmini sizlerle paylaşayım daha sonra nasıl yapıldığına geçelim.

Modelimizde kullandığımız Malzemeler;

İp kartopu Baby One

İpin kodu ; 544

Şiş ; 3,5 Numara

 Ben kalın bir ip kullandım Çok ince bir ip değil böyle bir bebe yününden çalıştım şöyle göstereyim numarasını da merak eden arkadaşlar için renk kodu 544 kartopu Baby One genelde  Bebek yeleklerinde ördüm bir ip.

 Böyle bir ipten çalıştım daha ince Angora iplerden çalışabilirsiniz yine bayan yeleklerinde bu kalınlıkta bir ipten çalışabilirsiniz , bu ipten de gayet güzel duruyor daha ince daha zarif Dursun derseniz Angora tarz deyince de yapmanız mümkün.

Modelimiz 12 vE katlarından oluşuyor şuradan şuraya kadar bir model Kabul et Kabul edersek Burası 12  katları ve  + 5 ilmekten modelimiz ortaya çıkıyor.

İlmeklerinizi  bu şekilde atar sanız bu modeli kolaylıkla uygulamış olacaklasınız arkadaşlar.

Ben bugün sizlere modelimi anlatırken 2 motiften oluşacak şekilde anlatacağım ki daha anlaşılır olsun diye.

29 adet ilmek atarak örgüme başlıyorum arkdaşlar ben burada 2 dilim örgü anlatacağım .

                Ilk olarak 5 ilmek haraşo örüyoruz ben ters örüyorum haroşayı  düzören arkadaşlar  düz olarak örsünler haroşayı   5 ilmek alsınlar örgüye yeni başlıyorsanız Eğer çok fazla elinizde alışkın değilse haroşalı ters olarak örmeyi tercih edin arkadaşlar bu şekilde ters ördüğünüzde birçok modelde arka sırayı tamamen ters görüyoruz.

 Eğer birçok modelde ön yüzde kurulumu yapıp arka yüzü tamamen ters görebilirsiniz ben ters örgü demiyorum de bunları haroşa olarak geçiyorum 5 ilmek Haroşa söylüyoruz bir kez  doluyoruz.

 2 ilmek haroşa örüyoruz 3 ilmeğimizi birden alıyoruz tersten olacak şekilde kesim işlemini yapıyoruz.

2 ilmek haroşa örüyorum 1 doluyorum  5 adet haroşa  örgümüzü örüyoruz  2 haroşa ördüm  3 ilmeği birlikte alıp kesiyorum.

2 Adet ilmeğimizi haroşa olarak ördüm 1 doladım  5 adet ilmek haroşa olarak örüp ilk sıramızı tamamlıyoruz.Ve  arka yüzümüze geçiyoruz modelimizin.

Arka yüzümüzde tüm ilmekleri ters olarak örüyoruz. Ön yüze geçtik modelimizin ilk 5 ilmeğimizi haroşa olarak ördük bu 5 ilmekli olan kısım ne azalıyor nede artıyor bu 5 ilmek sabit.

Artırdığım ilmeğimi düz ördüm bir doladım bir haroşa ördüm tekrar 3 ilmeği birden alıyorum. Tekrar 1 adet haroşa ördüm 1 adet dolam işlemini yaptım bir düz ördüm 5 nilmek haroşamı ördüm  bir önceki sırada artırdığım ilmeğimi düz olarak ördüm .

1adet dolama işlemimi yaptım 1 adet haroşa ördüm 3 ilmeğimi birlikte ördüm.

1 haroşa bir doladım 1 ilmeğimi düz olarak ördüm kenardaki 5 ilmeğimi haroşa olacak şekilde örüp arka yüze geçiyorum.

Örgümüzün arka yüzünü tamamen ters örgü olarak örüyorum.

Ön yüze geldik arkadaşlar

3.Sıramızdayız;

3. sıramızdayız 5 adet haroşa olarak örgümüzü ördük buradaki 2 adet artırılmış ilmeklerimi düz olarak örüyorum.

Yüzük Taşı Modeli Bayan Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.