Yılların Eskitemediği Roba Modeli İle Hırka Yapılışı

Merhabalar sevgili www.sosyalhanim.com örgü severleri bugün sizlere şiş ile yapılan çok  güzel  bir  örgü  modelini paylaşmak istiyorum bu örgü modelini tüm örgülerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Modelimiz o kadar güzel ki yıllar önce   bebekliklerimizin modeli de diyebiliriz. Hem Modelimiz nakışlı hem gösterişli 30 yıllık neredeyse geçmişi olan bu modelimiz hiç eskimiyor ve hala kullanılıyor.

Örgümüze başlamadan önce modelimizi siz değerli takipçilerimle  paylaşmak istiyorum.

Krem rengi robalı bebek örgüsü, bej rengi robalı bebek örgüsü, yavru agzı rengi robalı bebek örgüsü, somon rengi robalı bebek örgüsü, nakış yapınca da muazzam bir görüntü oluşuyor.

Modelimiz bu şekilde arkadaşlar bu modeli nerelerde  kullanabiliriz diye sorarsanız bebek battaniyelerinde, bebek örgülerin yakalarında, ve bunun gibi bir çok örgü dalında kolaylıkla kullana bilirisiniz.

Örgümüz İçin Gerekli Malzemeler;

İpimizin Markası; Kartopu  Baby One

Şiş Numaramız; 3 Numara

İplerinizin rengini ; BEJ İPİN sizler  belirleyin arkadaşlar benim elimde bu renkler vardı bu model için bu renkleri kullandım ben.

Ben bu hırkamın başlangıcına fantezi lastik ile başladım. Sizler dilerseniz Normal lastik kullanarak da yapabilirsiniz bunu yelek yapmayı planlıyorum Ama şimdi baştan sona hırka olarak Anlatmaya çalışacağım yine her zamanki gibi kartopu Baby One böyle Bey rengi bir kullanacağım arkadaşlar rengi tam net olarak çıkmıyor biraz sütlü kahveye benziyor ama her rengi bir ip sizlere de anlatımı kolay olsan daha net görmeniz açısından böyle bir ip tercih ettim yaklaşık böyle 2 iki yumağa ihtiyacımız var ve 3 numara şiş kullanmamız gerekiyor arkadaşlar Her ne kadar ipin üzerinde 4. 5 numara 4 numara şiş yazsa da siz yine de 3 numara şiş kullanmanızı tavsiye ederim

 86 ilmek başlayarak yani iliğimizi atarak modelinize başlayalım Eğer unuttum detayları olursa yine video içerisinde sizlerle paylaşmaya çalışacağım ilik kısmını unutuyorum  arkadaşlar ilimizde şöyle göstereyim lastiğiniz bittikten hemen sonra açıyoruz sonrasında 15 sırada bir ilik delik açıyoruz devamında 15 sırada bir ilik açmaya devam ediyoruz böyle klasik ilmek atma yöntemi ile lastiğini başlayıp Astra lastik alacağım Arkadaşlar ben hırkayı yapmaya karar verdi iseniz lastik yapımını mutlaka biliyorsunuzdur tekrardan lastik nasıl yapılır anlatmaya gerek yok şöyle klasik bir ilmek atma yöntemi ile başlıyoruz bir ters bir düz 6 sıra tercihen 8 sıra lastik örüyoruz Ben şimdi lastiği me başlıyorum 6 sıra  örüyorum ve modelin kurulumu ile geliyorum arkadaşlar.

2.Kısım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.