Yakadan Başlama Kolay Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili www.sosyalhanim.com takipçileri bugün sizlere çok kolay boyundan başlama bir bebek yeleği ile sizin karşınızdayım bu yeleği yeni başlayan arkadaşlarımız  bile kolaylıkla yapabilir.

Yeleğimiz İçin Gerekli Malzemeler;

İp Markası, Kartopu K1210 Kiremit Rengi

Ben ip olarak kartopu kiremit rengi ip kullandım 83 ilmekle yakamıza başlıyoruz 4 diş haraşo muzı  örüyoruz. 4 diş haraşo muzı ördükten sonra yaka  düşürme tekniğimizi uygulayacağız.

Boyundan Başlama Yeleğimizin Ayrım Sayıları;

83 İlmek Başlıyoruz,

15 İlmek önler

23 İlmek Arka

11 İlmek Kollar

2 Şerde Beden Aralarına İlmek Vereceğiz.

4 Sıra haraşomuzu ördükten sonra dört ilmek ön patından örüp şişimize bir doluyoruz burada ilk ilik deliğimizi açıyoruz. İki ilmeğimizi bir alıp burada kesme işlemimizi yapıyoruz.

İlk Baş dan itibaren 15 ilmek olacak şekilde örüyoruz ilmek ayırıcımızı takıyoruz ben kafam  karışmasın diye bu ayraçlardan kullanıyorum sizin elinizde yoksa çatal iğne yada ip kullanabilirsiniz.

Beden arası için 2 ilmek daha örüp işaretleyici aparatımı taktım. 11 ilmek kolumuz ,için örüyoruz. Ve işaretleyici aparatımızı  yine takıyoruz.         2 İlmek  örüp   beden aralığı için  tekrar işaretleyici aparatımızı takıyoruz.

23 İlmek  arka kısmı örüyoruz. 2 ilmek beden arası  koyuyoruz 11 ilmek  kol için koyuyoruz devamını videomuzdan izleyerek yapabilirsiniz arkadaşlar hepinize şimdiden kolay gelsin iyi örgüler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.