Tığ İşi Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili www.sosyalhanim.com takipçileri bugün sizlerle muhteşem bir battaniye anlatımı yapacağım bu battaniye modelimiz hem kız bebeklere hemde erkekbebeklere uygundur. Battaniye modelimiz   o kadar güzel duruyor  ki görenler mutlaka örneğini almaya çalışıyor, Evet bebek battaniyemizin  modelini sizlerle paylaşayım daha sonra geçelim yapım aşamasına.

Bebek Battaniyemiz İçin GEREKLİ Malzemeler ;

5 adet battaniyelik  yumak

4 Numaralı Tığ

Bugün tığ işi  çok güzel bir bebek battaniyesi modeli paylaşmak isted4im bunu da örneklik olarak hazırladım sevgili örgü severeler  Şimdi bu modeli hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için kullanabilirsiniz ikisinin ortak rengi beyaz iple de çok güzel duruyor.

Ön  yüzünden  de arka yüzünde de görüntüsü aynı şekilde yani çift taraflı kullanabileceğiniz bir model bu model. Bu modeli kırlent yüzlerinde, koltuk şallarında , ve bunun gibi birçok örgü modelinde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu bebek battaniyesi modeli  oldukça esnek bir model çok da dayanıklı bir model şimdi modeli çıkartırken 5 tane yumağı ihtiyacınız olacak. Ve orta kalınlıkta bir tığ yani ipinize uygun bit tığ 4 numara iyi olacaktır.

Birebir olarak da battaniyenin büyüklüğünü yapabilirsiniz şimdi modelimizi yapılışına geçelim

Sizlere gösterebilmek için böyle ön hazırlık olarak zincirleme çektim sizde örnek olarak biraz zincir çekip bir örnek çıkarıp daha sonrada 1 sizin cümlemizin üzerine modelimizi kurmaya başlayalım Sence çektikten sonra incirin içini şöyle fıstık bir tane sıkı ile yapıyorum burada çıkardım bir sonraki zincir öpüyorum burada ikili bir trapzon yapıyoruz ineklerimiz i22 toplayarak çıkıyoruz alttaki zincirlerden bir tanesini atlayıp yerine batıyorum Burada yine  100×100 bebek battaniye boyutlarında battaniye yapmaya geçebilirsiniz sevgili örgü severler.

Be bir karış gibi zincirimi çektim ve üzerine modelimizi kuraya başlayalım. Zincirimizi çektikten sonra ilk zincirimize sık iğne ile batıyoruz. Daha sonra tığıma 1 kez dolayıp hemen yan zincire batıyorum. Burada 2 li bir tırabzan yapıyorum 2 şer 2 şer  alarak yukarı çıkıyorum.

1 tane zincir çektim tığıma 1 kez doladım alttaki zincirlerin birini atlayıp hemen yanındaki zincire batıp 2 seferde yukarı çıkıyorum. Buraya 4 adet 2 li  tırabzan yaptım.

1 tane zincir çektim tığıma 1 kez doladım alttaki zincirlerin birini atlayıp hemen yanındaki zincire batıp 2 seferde yukarı çıkıyorum. Buraya 4 adet 2 li  tırabzan yaptım.

Bu şekilde sıra sonuna kadar 1 zincir 4 adet 2 li tırabzan yapıyorum.

Sıra sonuna geldim 1 zincir çektim 1 adet 2li tırabzan yaptım hemen yanına sık iğne ile batıyorum ilk başta yaptığımız işlemin aynısını yapıyoruz örgü sever arkadaşlarım.

Bir üst sıraya geçerken 3 adet zincir çekip dönüyoruz döndüğümüzde tabanda 1 adet sık iğnemiz var bir tane tırabzanımız var ikisinin tam ara boşluğun dan girerek tırabzanın arkasından geçerek buraya sık iğne ile sabitledik.

  1. MOTİF;  3 adet zincir çekiyorum alt kısımda 1 adetlik boşluk vardı oraya batarak 3 adet 2 li tırabzan yapıyorum tırabzanlarımı yaptım alt tarafta 4 adet 2 li tırabzanımın en başına sık iğne ile sabitleme işlemimi yapıyorum.
  2. MOTİF;  3 adet zincir çektim yine aşağıdaki ara boşluğuna batarak buraya 3 adet 2 li tırabzan yapıyorum. 4 adet 2 li tırabzanımın en başına sık iğne ile
  3. 3. MOTİF;  3 adet zincir çektim yine aşağıdaki ara boşluğuna batarak buraya 3 adet 2 li tırabzan yapıyorum. 4 adet 2 li tırabzanımın en başına sık iğne ile

Aynı şekilde sıra sonuna kadar yapıyoruz.

Tığ İşi Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.