Şirin Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Evet sevgili örgü severler bugün sizlere çok şirin bir bebek yeleği yapacağız bebek yeleğimiz 6 / 9 aylık bebekler için uygundur. Siz sayılarını artırarak dilediğiniz yaşa uygu olacak şekilde örebilirsiniz.

Bu anlatımımızın dah anlaşılır olması için Görüntüler yazılarla desteklendi, böylece deneyimi az olan örgü severlerin de kolayca yapabilmesi amaçlandı. Anlayışınız için teşekkür ederim. Keyifli seyirler :)))

Yeleğimizin Detayı;

Beden; 6/ 9 aylık

Kullanılan İp; alize COTTON Gold

Şiş Numarası; 3.5mm 3.25 mm

Kullanılan İp Miktarı; 60 gr

Yeleğin Toplam Uzunluğu; 28 cm

Gögüs Genişliği ; 22 cm

Raglan Uzunluğu ; 12 cm

Evet canlarım oldukça kolay örülen ve biten bir yelek arkadaşlar.2 günde falan bu yeleği örüp bitirebilirsiniz özellikle evde aza kalan iplerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.3.25 mm şiş ile 69 ilmek ile başladım bebek yeleğimize toplam 3 sıra lastik ördüm bu sefer lastikte ilik açmadım ilk iliği hemen lastikten sonra açaçağım.

Önler ; 13 ilmek

Kollar ; 8

Arka; 19

Aralar ;2 şer ilmek

İlk ilmeğimizi düz örüyoruz 13 adet düz ördümüzü ördükten sonra buraya gizli artış işlemini yapacağım ben 2 ilmeğin arasındaki ilmeği örerek gizli ilmeğimi oluşturacağım.

İpe arkadan girip sağa yatık şekilde yapıyorum

İpe arkadan girip sağa yatık şekilde yapıyorum Evet burada ilk artışımızı yaptım şimdi iki adet düz öreceğim burayı karıştırmama amaçlı ben buraya bir adet işaret koyacağım bu işareti siz firkete falanda kullanabilirsiniz nasıl aklınızda kalacaksa bu ayrım şimdi diğer düzü örüyorum yine buraya bir adet gizli artış yapacağım iki ilmeğin arasındaki ipi alarak artış ilmeğimizi yapıyoruz.

Şimdi sekiz adet düz ,sekiz adet kol ilmeğimizi örüyoruz şimdi sola doğru yatık bir artış ilmeğimizi örüyoruz ve burada iki adet düz ilmek öreceğim bir düzümüzü örüp oraya bir belirtici aparat takıyoruz simdi ikinci düzümüzü örüyoruz şimdi yine iki ilmeğin arasındaki ipten gizli artışımızı yapıyorum. Şimdi on dokuz adet arka ilmeğimizi düz bir şekilde örmeye devam ediyoruz.

Şimdi yine artış yapıyoruz yapacağımız artış sağa doğru yatık olacak şekilde 2 adet düz öreceğim yine arasında bir belirteç koyacağız ve yine bir gizli artış yapacağız 13 adet düz ilmeğimizi örüyoruz 8ilmeği ördum b ben burada bir ilik açacağım ben bunu kız bebeğe yapacağım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.