Sadece Sık İğne İle Yapılan Kolay Battaniye Örgü Modeli Videolu Anlatım

Merhabalar  sevgili www.sosyalhanim.com örgü severleri bugün sizlerle çok istenen gösterişli tığ işi battaniye modelini paylaşmak istiyorum hem detaylı hem de videolu anlatımı ile sizlere güzel bir anlatım yapmak istiyorum. Öncelikle battaniye  modelimizi siz değerli takipçilerimizle  paylaşayım daha sonra detaylı anlatımı ve videolu anlatımına geçiyim.

Bugün tığ işi hem yatak örtüsü hem de battaniye için yapabileceğiniz hem kolay ve güzel bir model paylaşmak istedim yapılışı oldukça kolay böyle iki renkle yaptığım güzel bir model.

 Sık iğnelerden oluşuyor Bu modeli yaparken mutlaka yumuşak ipler kullanalım kullandığımız ipten 1 numara kalınlıkta tığ kullanalım.

 Yani kalın tığ kullanırsanız daha böyle yumuşak olacaktır çok sık örmeyelim örerken.

 Çünkü sık iğneli bir örgü modeli  sık örersek taş gibi olacaktır. Ön yüzünü şöyle göstereyim arka yüzünden görüntüsü de çizgili bir şekli var. Bu modeli istediğiniz renklerde de yapabilirsiniz şimdi modelimizin yapılışına geçelim .

Evet  modelimiz bu şekilde  bu modeli nerelerde kullanabiliriz derseniz bebek battaniyesi modellerinde, kırlent modellerinde, bebek battaniyelerinde, örgü tek kişilik battaniye modelleri, örgü koltuk şal modellerinde ve bunun gibi bir çok örgüye yakışacak mu modelle eminim hepiniz bayılacaksınız.

Sık İğne İle Yapılan Kolay Battaniye Örgü Modeli İçin Gerekli Malzemeler;

Modelin başlangıcı için ben kısa bir zincir çektim zincir sayımızda 6 ve katları olacak şekilde  ayarlayalım. Siz de istediğimiz Uzunluğa gelene kadar zincir çekiniz.

Evet birinci Zincire değil ikinci Zincire şöyle batarak Burada bir tane sıkı ile yapıyorum Bir sureti zinciri batıyorum tekrar bir sık iğne daha yapıyorum sıramızın sonuna kadar hep böyle sık iğne yaparak devam edeceğiz sıkmadan örüyorum Çünkü sık iğne olduğu için Biraz sert olabilir yumuşak bir şekilde öğrenerek bu sıramızı böyle tamamlayalım.

Zincirimin sonuna geldim hep böyle sık iğne yaparak Sıramı Tamamladım bir üst sıraya geçerken kenarlardan hep bir tane zincir çekiyorum bir tane zincir çektim ilk sık iğnemin içine batıyorum tekrar aynı şekilde bütün yuvaların içerisine sık iğne yaparak sıra sonuna kadar örüyorum.

Ve 2. Sıramın sonuna geldim ve ilmeklerimi kapatmadım iki ilmeğimde bu şekilde kaldı.

YANİ Burada 2. Rengime geçiş yapıyorum krem rengi bir ip aldım elime şöyle tığımın  başına dolayıp  iki ilmeğimin içinden geçirip  krem rengi ipimi buraya sabitliyorum.

Burada 1 tane zincir çektim örgümü çeviriyorum tekrar ilk sık iğnenin içine batarak devam ediyorum hiç sıkmadan örüyorum rahat bir şekilde şimdi 2. İpimizde de sıra sonuna kadar sık iğne yapmaya devam ediyoruz.

3. sıramda da krem rengi ipimle sık iğne yapımını tamamladım kenarda bir tane zincir çekip örgümü çeviriyorum.

Bu krem rengi ipimle de toplam 4 sıra sık iğne yapacağım 4 sıra sık iğne yaptıktan sonra modelin şeklini  kurmaya başlayacağız  4 sıra kem rengi ipimle ördüm ve 2 ilmeğim açıkta bıraktım kapatmadım şimdi farklı renkli ipimi alıyorum.

Zaten kahve rengi ipimi koparmamıştım   bu ipimi alıyorum  2 ilmeğimin arasından geçiriyorum

Yine dönüşlerde 1 tane zincir çekiyorum ve dönüyorum ilk sık iğnemin içerisine batıyorum 5 tane  sık iğne olana kadar ilerliyorum burada modeli kurmak için tığımın basına 2 kez ipimi sarıyorum

6. Sık iğnenin aşağısına doğru iniyorum be kahverengi sık iğnemin arasından giriyorum burada 2 şer 2şer çıkarak yukarı kısma çıkıyorum.

Burada yukarı çıkarken ilmekleri biraz bol bırakıyorum.

Arkasına gelen sık iğneyi boş bırakıyorum bir sonraki sık iğneye batıyorum ve yine 5 adet sık iğne yaparak ilerliyorum.

2 kez ipimi sarıyorum 6. Sık iğnenin aşağısına doğru iniyorum be kahverengi sık iğnemin arasından giriyorum burada 2 şer 2şer çıkarak yukarı kısma çıkıyorum.

Burada yukarı çıkarken ilmekleri biraz bol bırakıyorum.

Sadece Sık İğne İle Yapılan Kolay Battaniye Örgü Modeli Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.