Renkli Deniz Kabuğu Örgü Modeli Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili https://www.sosyalhanim.com/ örgü severleri bugün sizler ile muhteşem bir örgü modeli paylaşmak istiyorum   görenleri hayran bırakacak mu modeli renkli iplerle  yapınca muazzam duruyor  dilerseniz tek ren ip ile de yapabilirsiniz.

Tercih sizin hanımlar bu modeli nerelerde kullanırız derseniz ise  şallar da yeleklerde, bebek örgülerinde, battaniyelerde dilediğiniz tüm örgü çeşitlerinde kullanabilirsiniz.

Kullandığım ipim bebe  yünü polyana bebe yünü sizler şal ipi ilede deneye bilirsiniz.

Modelim  İçin Gerekli Malzemeler;

Polyana Bebe Yünü

TIĞ; 1.9 mm

Modelimizin Yapım aşması;

Zincir çekerek modelimizin yapımına başlayacağım zincirlerimizi çok sıkı olmayacak şekilde çekiyoruz. Zincir boyutunu yapacağınız şeyin boyutuna göre çekiyorsunuz örnek olarak göstereceğim için  ben az zincir çektim.

Modelimizde çekme falan olmuyor çok sıkı örmediğimiz takdirde. Zincir çektikten sonra ipimi tığıma doladım  4 zincir saydım ve 4. Zincire battım ve ikili tırabzan yaptım tekrar ipimi tığa doladım ve yanındaki zincire batarak 2li tırabzan yaparak zincir sonuna kadar devam ettim. Sıra sonuna geldim 3 zincir çekip geri döndüm tığıma ipimi doladım baştaki zincirimin altındaki ıtrabzan değil hemen yanındaki tırabzana batarak 2li tırabzanımı oluşturuyorum  buraya 4 adet 2li tırabzan yapıp 2 adet zincir çekiyorum. Bir atlayıp 2ci tırabzanın tepesine batıyorum ve 1 adet 2li tırabzan yapıyorum ve 2 adet zincir çekiyorum bir atlayıp 2. Tırabzanıma batarak bir tırabzan daha yapıyorum. Bir atlayıp 2ci tırabzanın tepesine batıyorum ve 1 adet 2li tırabzan yapıyorum ve 2 adet zincir çekiyorum bir atlayıp 2. Tırabzanıma batarak bir tırabzan daha yapıyorum bu şekilde ilerliyoruz kenar tırabzanımıza da 4 adet  olacak şekilde tırabzan yapıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.