Rende İle Nane Temizleme Videolu Anlatım

Evet sevgili  www.sosyalhanim.com  takipçileri bugün sizlerle  pratik yöntem daha paylaşmak istiyorum bugün ki pratik bilgimiz nane temizlemede bizim işimize yarayacak çok güzel bir bilgi. Rende ile nane temizleme yöntemi taze nanelerimizi  rende ile yaprak yaprak temizleyebiliriz.

Bugün nanelerimiz temizlerken Bir pratik yol buldum  naneleri  mi  nasıl temizleyim derken aklıma rende geldi rende ile temizlesem nasıl olur d iye düşündüm.

 Naneleri temizlerken çok zorlanıyordum Çünkü Parmaklarım çok acıyor parmaklarımın uç kısımları kapkara oluyordu bende bundan çok rahatsız oluyorum.

Hemen aklıma rende geldi aldım elime rendeyi  bu nane temizlemeye  bir çözüm buldum dedim aldım elime bir dal nane soktun rendenin metal deliğinden içeri  rendenin alt kısmından soktum elimi nanenin sapından tuttum aşağı doğru çektim.

gördüğünüz gibi tertemiz  oldu dalından  bu şekilde  tertemiz şekilde ayıklanıyor.

Bu nane ayıklama belasından da kolayca kurtulmuş oldum . Bunu dendikten sonra  güzel hoşuma gitti bu işi sizlerle paylaşayım dedim  siz takipçilerime de göstereyim onlar da aynı şekilde yapsınlar diye düşündüm.

Çok güzel nanelerimiz ayıklanıyor hiç ona buna gerek yok birileri de gelsin yardımcı olsun filan diye düşünmemize hiç gerek yok .

Ne nanelerinizi alın pazardan getirin ve bu şekilde harika bir şekilde  tane  tane  dalından nanelerinizi temizleyin.

Rende İle Nane Temizleme Videolu Anlatım

Videoda çektiğim naneler benim bahçeme ait sizler pazardan yada manavdan marketlerden nereden almak istiyorsanız nanelerinizi alabilirsiniz.

Nanemi elime alıyorum rendemin deliğinden geçiriyorum ve alt taraftan nanemin kökünden çekiyorum .

Bu kadar basit gördünüz naneler avucumuzda benim bahçedeki nane olduğu için yaprakları dalları  normalden biraz daha ince.

Benimkiler  kendi bahçeme ait olduğu için birazcık zayıf ve cılız . Bu rende kurtarıcım oldu kızlar nane dalını rendenin içene sokup çekince hiç bir şey de kalmıyor böyle sapı filan temizleniyor bu şekilde güzelce ayıklanıyor .

Şimdi elimde kalın bir nane dalı var bakalım nasıl olacak evet bunu da temizledim aynı bir problem yok bunu da gayet güzel temizledi.

Taze  nane ile ellerinizi  kirletmeyin  rende kullanarak hem pratik bir şekilde hem de  tertemiz nanelerinizi temizlemiş olacaksınız kızlar.

Taze Nane Nasıl Kurutulur?

10 demet nane Naneyi saplarından ayıklayın ,

4.5 suyla yıkayın

Naneleri saplarından ayıklayın

Pamuklu bir bez üstüne serin ara sıra karıştırın

Kesinlikle gölgede kurutun

Sürekli karıştırın

2 haftada kurur

Elimizle Ufalayıp süzgeçten geçiriyoruz nemli kalmamasına dikkat edelim ufalama işlemini de bu yüzden yapıyoruz.

2 gün daha tepsiye serip bekletiyoruz

Kavanoza dolduruyoruz 2 seneden daha fazla kalsa da hiç bir şey olmuyor nemden uzak tutuyoruz.

Nane Nasıl Kurutulur? Detaylı Anlatım;

Taze nanelerimizi pazardan yada manavdan alıyoruz eğer bahçenizde var ise   onu toplayıp kurutabilirsiniz. Naneyi  aldıktan sonra yeşil yapraklarının arasında sararmış yapraklar ya da kötü olmuş yaprakları varsa Öncelikle onları temizliyoruz ve daha sonra yıkama işlemine geçiyoruz.

Bol suyla yapraklarımızı hiç zedelemeden şöyle kaldırarak hafif hafif kaldırarak yıkıyoruz. Kesinlikle ovalayarak yıkamıyoruz o zaman nanemizi yıpratmış oluruz.

Nanemizi  kaldırıp çıkartma yöntemiyle ezmeden güzelce yıkıyoruz ananelerinizin suyumuzu birkaç kez  değiştireceğim. Sakın  yapraklarını kopardıktan sonra yıkamayın direk  dallı hallerini yıkayın ki naneniz kararmasın.

Nanelerimizi kuruluyoruz yıpratmadan daha sonra  yapraklarını ayıklayıp gölge bir yerde  kurutuyoruz  ki rengi yemyeşil olsun .  kesinlikle güneşin altına koymayın güneşte kuruyan nanenin tadı  gölgede kuruyan nane kadar lezzetli  olmuyor arkadaşlar.Güneşte kurutursak sararır lütfen bunlara  dikkat edelim arkadaşlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.