Popcorn Kalpli Bebek Battaniyesi Yapılışı Videolu Anlatım

Battaniyemiz İçin Gerekli Malzemeler

6.5 ml Tığ

3 Renk Alize hapy Bebe Yünü

Sarı.Beyaz ,Gri

POPCORN KALPLİ BEBEK BATTANİYESİ İçin 32adet zincir çekiyoruz baştakini saymıyoruz zincirlerimiz bol çekiyoruz büzmesin

diye alt kısmın üzerine almıyoruz yani dolamıyoruz bir adet sık iğne yapıyoruz.Bu şekilde 31 adet sık iğne yapacağız sıra sonuna kadar sayarak yapıyoruz ve dönüyoruz dolamadan birinci sık iğnemize batiyorum ve 31 adet battaniye motifimiz için sık iğne yapıyoruz.

Bu şekilde 7 sıra sık iğne yaparak battaniye motifimizi ilerletiyoruz arkadaşlar 7 sırada motif koyacağız arkadan konulacak motifimiz. 15 adet sık iğnesi yaparak motifimizin tam ortasına geliyoruz. Tam 16. sık iğnemize bir adet popcorn yapıyoruz bir dolayıp 16 ya batıyoruz cekıyorz ama hepsini almıyoruz 7 adet bu şekilde aynı sık iğneye dolduruyoruz en son hepsini bir alıyoruz motifimizin. Dışa doğru yaıyorum hemen yanındaki sık iğneye batıyorum 15 adet sık iğne yapıyorum. 15 sık iğne sagda 15 sık iğne solda olacak şekilde nohutumuzu tam orta kısmına yerleştirdik popcornumuzu yani. Geri dönüyorum üzerine dolamıyorum birazcık bol bırakarak sık iğnemizi yapıyorum o rta kısmındanı nohtumuza kadar sayarak sık iğnemizi yapıyoruz ortadaki nohutumuza geldik hemen nohutumuzun tepesine batıyoruz.

Tekrar normal sık iğnemize batıyoruz ve sıra sonuna kadar sayarak sık iğne işlemimize devam ediyoruz. Geldik sıra başımıza yine başına dolamadan sık iğnemizi yaptık 13 adet sık iğne yapacağız burada 2 nohumuzu yani popcornumuzu koyacağız hemen 14. sık iğneye bir adet popcorn yapıyoruz tığımıza bir edet doluyoruz baştakinide sayarsak 8 tane ilmeğimiz olacak hepsini beraber kapattım dışa doğru itekledim hemen yanına 1. sık iğnemizi yaptım 2. sık iğnemizi yaptım 3. sık iğnemizi yaptım4 sık iğnemize nohutumuzu yapıyorum sıra sonuna kadar sık iğne yaparak ilerliyorum. Battaniyemizin devamını videodan dinleye bilirsiniz videolu anlatımı daha detaylıdır kolay gelsin hepinize.

Popcorn Kalpli Bebek Battaniyesi Yapılışı Videolu Anlatım

Evet bebek battaniyemizin yapılışını dinlediniz umarım beğenmışınizdir beğendi iseniz battaniyemizin altına yorum yapmayı unutmayın sevgili https://www.sosyalhanim.com severleri hepinize kolay gelsin iyi örgüler diliyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.