Kolay Yapılan Yaprak Ajurlu Yelek Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

Bugün sizlerle birlikte Birçok yerde kullanabileceğiniz oldukça şık bir model çalışması yapacağız  sosyalhanim örgü severleri bu modeli bebek yeleklerinin de kullanabilirsiniz yine bayan örgüleri anne yeleklerinde ve hırkalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz modelimizin gerçekten yapımı oldukça basit bir model yani yeni örgü yapıyorsanız dahi eliniz çok alışkın değilse bile bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

 Eliniz  örgü çalışmalarına yatkın değilse bile bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

 Modelimiz 11 ve katlarından ve artı 2 ilmek şeklinde oluşuyor arkadaşlar yani 11 ilmek ve katları üzerinden ayarlıyoruz.

Sona 2 ilmek ekliyoruz bu şekilde ilmek sayınızı ayarlayıp rahatlıkla kurabilirsiniz modelimizi böyle direkt haroşa yada lastik yapmadan bu şekilde de başlayabilirsiniz. Yine yapacağınız modele göre altına lastik ya da  Haroşa kullanarak da yapmanız ve başlamanız mümkün.

 Modelimizde toplam olarak 11 ilmekten oluşuyor sıra olarak da 3 sırada tamamlanan gerçekten oldukça basit bir model .

Ben şimdi böyle görmeniz açısından büyük bir parçada deneyimleyip  hazırladım Ama şu an daha kolay olması açısından iki örnekte Anlatmaya çalışacağım.

11 ve katları demiştim arkadaşlar 11 22 artı 2 ilmek ekledim 24 ilmek üzerinden 2 örnek olarak küçük bir parça da Anlatmaya çalışacağım.

Hemen modelimizde geçelim ilk olarak kenarda 2 dersim var zaten aralarda da vardı 2 tersi miz  bir ilmeği  örmeden aldım bir tane ters ördüm kenarda iki ilmeğimvar .

4 ilmek düz ördüm 1 doladım 1 düz 1 dola tekrar 4 ilmek düz 1 2 4 bakın 4 gördüm bir dolap 1 düz 1 dola 4 ilmek düz 2 ilmek tersimiz var.

 Tekrar 4 ilmek düz ördüm  1 dola 1 düz 1 dola 1 düz 4 adet düz örüyoruz hiç bir kesmemiz yok İki tane artırma yaptık.

 Bu sıramız tamamlandı kenardaki 2 ilmeği mi ters olarak ördüm hemen modelimizin arka yüzüne geçtik 2 ilmeğimi ters ördüm 4 ilmeğimizi düz öedüm1 artırmamızı yapıp 3 ilmeğimizi düz olarak

örüyoruz. 1 Artırmamı yapıp 4 adet düz ilmeğimizi ördüm bir artırdım 2 ilmek ters olarak ördüm 4 ilmeğimi düz olarak ördüm bir artırma yaptım3 ilmek düz olarak ördüm bir artırdım 4düz ilmeğimizi ördüm 2 ilmek kenar  ilmeğimi ters ördüm. Arka yüze geçiyoruz.

 Arka yüzde ilk ilmeğimizi örmeden aldık  bir ilmeğimizi düz ördük arkaa sırada tersi ters düzü düz örerek ön yüze geçiyoruz.

Ön yüze geçtik ilmeğimizi örmeden aldık . ilmeğimizi ters ördük şimdi ilmeği birlikte örüp kesme işlemini yapıyorum.

4 İlmeği birden kesmemiz zor olacağı için 4 ilmeğimizi biraz genişletiyoruz bu 4 ilmeği sağa doğru kesiyoruz  1 artırıyoruz yani doluyoruz 5 adet ilmeğimizi düz olarak örüyoruz tekrar 1 adet artırma işlemi yapıyorum bir adet ilmeğimi çevirdim 4 ilmeğimi kesme işlemi yapacağım 4 çevirdiğim ilmekle birlikte 4 ilmeğime şişimi sokuyorum ve genişletiyorum bu seferde sola doğru kesim yapıyorum.

1 adet artırmamı yapıyorum ve 2 adet ilmeğimi ters olarak örüyorum  4 ilmeğimizi biraz genişletiyoruz bu 4 ilmeği sağa doğru kesiyoruz 1 artırıyoruz yani doluyoruz 5 adet ilmeğimizi düz olarak örüyoruz tekrar 1 adet artırma işlemi yapıyorum bir adet ilmeğimi çevirdim 4 ilmeğimi kesme işlemi yapacağım 4 çevirdiğim ilmekle birlikte 4 ilmeğime şişimi sokuyorum ve genişletiyorum bu seferde sola doğru kesim yapıyorum.

2 ilmeğimi ters olarak örüyorum ve  arka yüze geçiyorum  arka yüzde ilmekleri tersi ters düzü düz olarak örüyorum ve ön yüze geçiyorum.

Kolay Yapılan Yaprak Ajurlu Yelek Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.