Kaynana Öremez Gelin Giyemez Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar www.sosyalhanim.com takipçileri bugün sizlerle  çok şık bir bayan yeleği modeli paylaşacağım bu yeleğin anlatışını hem sözlü hem de videolu olarak sizlere anlatacağım. Bu yelek modelini gelin kız yelek modeli, için kaynana yelek modeli için , bebek örgüleri , battaniye için her örgüye yakışacak bir model olarak tasarladık. Yeleğimizin ismi Kaynana öremez gelin giyemez ( Çanakkale burgusuda diye bilir bir diğer ismi Çanakkale burgusu)

 Öncelikle modelimin Fotoğrafını paylaşayım detaylı olarak anlatımına geçelim.

Modelimiz bu şekildi sevgili sosyalhanim takipçileri

YELEĞİMİZ İÇİN GEREKLİ MALZEMALER;

3,5 Numara Şiş

Alize Angora iP

Gördüğünüz üzere örneğimiz 16 ilmekten oluşmaktadır. Ara ajurları ise 4 ilmekten oluşmaktadır.

 Ona göre  yeleğimizin ilmek sayısını  ayarlıyoruz. Bu yeleğimiz  normal standart bedene uygun çeyizlik yelek yaparken 102 ilmek olacak şekilde başlıyoruz  yeleğimiz arka kısmı  170 ilmek hanımlar.

Ona göre  uyguluyorsunuz ayarlıyorsunuz yalnız size şöyle bir şey söyleyim Bu örnek toplayan bir örnek olduğu için  Eğer ki  eliniz Sıkı ise sıkı  örüyorsanız ona göre bir tık daha işinizi numarasını yükseltebilirsiniz.

 Çünkü sıkı olur topluyan bir örnek küçük olur ilmek sayısı çok olmasına rağmen ufak oluyor Hanımlar şimdi Normalde ben Alize Angora Gold  ipimi  3 numaralı ölüyorum Ama bu örneğiniz topladığı için itirazda sıkı Ördüğüm için bu örneğimizi 3,5  ölüyorum ama 3 numaralı tığ ile aynı eşdeğer oluyor.

O yüzden sizde el örgü düzeyinize  göre ayarlayabilirsiniz. Şimdi başlayalım üstüne size göstermek üzere sadece  bir dilimini anlatacağım.

 Ben bir dilim örnek göstermek amacı şişime  ilmeklerimi attım  önce bir kenar ilmeğimi alıyorum 1 adet ters ördüm kenar ajurum için.1 artırıyorum  2 kesiyorum.

1 adet ters örüyorum şimdi örneğimi kurmaya başlayacağım  örneğimiz 16 ilmekten oluşuyor.

3 adet düz ilmeğimizi ördüm 4. İlmeğimizi örerken şişimize bir değil 2 kez doluyoruz ve çıkarıyoruz. Arasına 8 ilmek düz örüyorum 9. İlmeğimize geçtiğimiz zaman 9.ilmeğimize aynı şekilde 2 defa dolayıp öyle örüyoruz.

3 adet düz ilmeğimizi örüyoruz şimdi ajurumuza geçtik 1 adet ters ilmeğimizi ördük bir artırdık 2 ilmeğimizi birlikte örüp kesiyoruz. 1 adet ters ör kenar ilmeğini örmeden al.

Örneğimizin ajur bölümünü tersi ters düzü düz örüyoruz  artırdıklarımızı arka kısımda örmüyoruz geri kalanını ters örüyoruz.

önce bir kenar ilmeğimi alıyorum 1 adet ters ördüm kenar ajurum için.1 artırıyorum  2 kesiyorum.

1 adet ters örüyorum

Biraz önce 4. İlmekte ipi dolamıştım şu anda 3. İlmeğe 2 kez dolama işlemini yapıyorum.

Daha önceden örmeden aldığım ilmeğimi sökülmeyecek şekilde bırakıyorum hanımlar. 4 adet ilmeği düz olarak örüyorum. Bu bıraktığım ilmeğimi sol şişime alıyorum ve düz olarak alıyorum.

Sol taraftaki şişte de arkada örmeden bıraktığım ilmeği uzatıyorum diğer ilmeklerimin üzerinden onları örmeden o ilmeğimi uzatarak örüyorum. Tekrar 4 ilmeğimi düz olarak ördüm yanındaki ilmeğe girdim ve 2 kez doladım  2 adet düz ilmeğimizi ördüm 1 adet düz ördüm bir artırdım doladım 2 ilmeği birlikte aldım1 adet ters ilmek ördüm sonuncu ilmeğimi örmeden aldım.

Arka Kısıma geldim Örneğimizin ajur bölümünü tersi ters düzü düz örüyoruz  artırdıklarımızı arka kısımda örmüyoruz geri kalanını ters örüyoruz.

Tekrar ön bölüme geçtik arkadaşlar kenar ilmeğimi örüyorum 1 ters örüyorum bir dolayıp artırıyorum 2 ilmeğimi birlikte alarak kesiyorum ajur için tekrar 1 adet ters ilmeğimi örüyorum daha önce 3. İlmekte 2 kez sarmıştık şimdi 2. İlmekte sarıyoruz bir adet düz ilmeğimizi ördük 2. İlmeğimizde 2 kez dolama işlemini yapıyorum.

Daha önce örmeden aldığımız ilmeğimizi sökülmeyecek sekil de bırakıyoruz  4 adet düz ilmeğimizi örüyoruz bıraktığımız ilmeğimizi sol şişe alıp onu da düz olarak örüyoruz. 2 ilmek düz örüyoruz sol tarafta  arka kısımda örneğimiz ilmeği ilmeklerin üzerinden atlatarak düz olacak şekilde örüyoruz.

Tekrar 4 adet ilmeğimizi düz olarak örüyoruz.

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.