Haroşa Örgüde Düz Ve Ters Kenar Tekniği Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili www.sosyalhanim.com  takipçileri bugün sizlere  Haroşa Örgüde Düz Ve Ters Kenar Tekniği Nasıl yapılır onu anlatmak istiyorum.

örgüde modelden daha çok teknikler  işimize yarıyor Arkadaşlar bir yeleği öldüğünüzde de hırkayı ordumüzde  bu kenarları mız düzgünü olmazsa çok hoş bir görüntü ortaya çıkmaz .

Böyle teknikler uyguladığınızda ördünüz daha düzgün ve daha muntazam görünecektir bazen rastgele diyorum ne kadar güzel örmüş gerçekten çok düzgün olmuş ama bu patları ilmeklerin farklı olduğu için  önlerde bayağı bir uzama olmuş zaten ilik açtığımız yere   düğme taktığımız için bir miktar esneme yapıyor zaten.

Örgümüzün kenar kısmını  düzgün örmezsek   bu esneme payı iki katına çıkacaktır Bu da hoş bir görüntü olmaz.

İstediğimiz ilmek sayısı kadar ilmek  atıyoruz  ilk ilmeğimizi örmeden alıyoruz 2. Düz ilmeğimi de örmeden alıyorum ipimi ters örgü yönüne atıyorum ve örmeye devam ediyorum ben tersden ördüğüm için kafanız karışmasın düz tekniği çok fazla kullanmıyoruz bazı modellerde burgu saç örgülü  hırka modeli var o modelde  bu tekniği kullanırsak ayrı bir hava katıyor.

Başlarken örmeden almıştım 2 ilmeğimi örgü sonunda örerek aldım.

 Örgümün arka yüzüne geçtim ilk ilmeğimi örmeden aldım yine 2 ilmeğimi  tersten örmeden aldım ve haraşomu örmeye devam ediyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.