Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

27.09.2020
710
Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evde hamilelik testi nasıl yapılır sorusuna hep beraber cevap bulacağız arkadaşlar.

Hamilelik testi öncesin de 1. aşama: Öncelikle herhangi bir eczaneye gidip hamilelik testi satın almanız gerekli. Eczaneden satın alacağınız testin hangisi olacağına karar vermeden önce lütfen, eczane de çalışan görelinin size tavsiye ettiği testi satın almanızda fayda vardır. Diğer yandan kutunun üzerinde yazılı olan son kullanma tarihini de mutlaka kontrol etmelisiniz, kutuda aşınma yada yıpranma hasar gibi durumlar olup olmadığını iyice kontrol ediniz birde eczaneden tek test aparatı almayanın 2 adet alınki test bozuk çıktığı zaman tekrar eczaneye gitmek zorunda kalmayın çoğu gebe adayı bu sorunu yaşamakta tek testi alıp eve gidip uygulayınca testin bozuk çıktığını görüyor ve tekrar eczaneye gitmek zorunda kalıyor.

Hamilelik testi öncesin de 2. aşama: Hamilelik testinde , en doğru sonucu alabileceğinizi düşündüğünüz zaman içerisinde de satın almanızı uygulamanızı tavsiye ederiz. bu sizin için en doğrusu olacaktır. Uzmanların çoğunun hemfikir olduğu görüşe göre; evde yapılacak olan hamilelik testlerinin uygulama zamanı ise , adet gecikmesinin yaklaşık 1 hafta sonrasın da olması gerektiği söylüyorlar.
Hamilelik testi öncesin de 3. aşama: Hamilelik testi kutusunun üzerinde yazan talimatları kesinlikle dikkatlice okuyunuz. Bu gebelik testlerinin bir çoğu aynı talimatları içerir fakat bazı markalarda talimatlar farklılık gösterebilir..

Hamilelik testi öncesin de 4. Aşama: Lütfen Hamilelik testinden çıkacak sonuca kendinizi hazırlayın çok heyecan yapmayın. Sonuca karşı psikolojik olarak kendinizi hazır hissettiğinizde testi uygulayabilirsiniz . Evde yapılan gebelik testleri bazı durumlarda sinir bozucu bir hal alabiliyor , bu testi uygularken endişe edebilir paniğe kapılabilirsiniz ama kapılmayın lütfen bun da korkacak yada endişe edecek hiç bir şey yoktur.
Hamilelik testi uygulaması İlk: Kendi öğrenmek isteyen hanımlar hamilelik testi kullanırlar, evde gebelik testini şu şekilde uygulayabilirsiniz ; bir miktar idrarı , test çubuğundaki işaretli kısma damlatınız ve beş dakika kadar bekleyiniz 5 dakika sonucunda

eğer tek çizgi çıktı ise negatif yani hamile değilsiniz!


Çift çizgi çıktı ise pozitif yani hamilesiniz.

Bazen bu çift çizginin birisi hafif açık tonda ise yine hamilesiniz açık tonda çıkan çift çizgi hamileliğinizin daha yeni olduğunun belirtisidir.

Eğer gebelik çubuğun da her hangi bir çizgi falan yoksa test çubuğu büyük bir ihtimal bozuktur.

HAMİLELİK KAÇ GÜNDE BELLİ OLUYOR? SORUSU HEPİMİZİN KAFASINDA OLAN BİR SORUDUR
Gebelik testinden doğru sonuç alabilmek için hamileliğin varlığın belirlenmesi için embriyonun rahime yerleşmesi gerekir, bunun sonucun da ise vücutta ölçümlenebilecek seviyede beta hCG hormonunun salgılanmış olması gereklidir. Bundan kaynaklı testin sonucunun doğruluk payının yüksek olması için adet döngüsünün gecikmesinin beklenmesi öneriliyor bu geçik me en erken bir hafta en geç 2 hafta olması lazım.

Hamilelik, cinsel ilişkinin hemen ardından belli olması çok zor.
Hamilelikten söz edebilmek için döllenmiş yumurtanın rahiminize ulaşması ve de rahim astarına yerleşme işlemini gerçekleştirmesi gerekir kesinlikle. Embriyonun rahim astarına başarılı bir şekilde yerleşmesi ile birlikte vücutta hCG hormonu salgılanıyor. Öncelikle kan dolaşımına daha sonrada idrarınıza karışan bir hormon, hamileliğin varlığından haberdar olmanızı sağlar.
İdrar veya kan testini yaptırdığınız zaman beta hCG hormonuna rastlanması, hamile olduğunuzun işaret cisi dir.

Evet bu hormona gebelik testinde rastlamak için ilişkiden ne kadar sonra sürede test yaptırmak gerekiyor sorusunu duyar gibiyim siz meraklı anne ve baba adaylarında?
İlişkiden sonra en erken nir hafta en geç 2 hafta olması gereklidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.