Farklı Karnıbahar Modeli Videolu Anlatım

Yapılışı çok fazla aranan yalancı karnıbahar bebek yeleğinin yapılışını siz örgü severlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Tüm örgü modellerine yakışacak bir model kızlar. Yapımı Basit görüntüsü mükemmel

Model 8 ve katları +1 ilmekten oluşuyor 14 ilmekte patları dahil edip o şekilde ayarlama yapabilirsiniz .şimdiden herkese kolay gelsin

Bu Model İçin Gerekli Malzemeler

3.5 numara şiş

Bebek yünü orta kalınlıkta

Arkadaşlar bu farklı karıbahar modeli 8 ve katlarından + 1 oluşan bir modeldir + patlarımızı ekleyerek bebek yeleğinizin beden sayısına göre ayarlayabilirsiniz. Toplam beden sayısını hesaplıyoruz 8 ve katları şeklinde ne kadar gerekirse ya ara artırması yada kol altından artırma yaparak bebek yeleğinize yada diğer modellere uygulayabilirsiniz.

Ben söyle küçük bir örnek başlayarak size 3 motif olarak göstermek istiyorum. Sizlerde bu şekilde önce küçük bir ilmek atarak bir kaç motif çıkarabilirsiniz eliniz yatışmış olur hem.

Şişime 35 adet ilmek attım 5ilmek haroşa olarak kenar patı koydum bir sıra düz bir sıra ters olarak örgümüzü devam ettiriyoruz örgümüzün kurulumuna geçmeden. Evet kenar patımızı ilk olarak örüyoruz 5 ilmek olarak 2 ilmeği birlikte alıyoruz bir tane arttırmak için doladım bir tane ördüm düz olarak bir tane doladım,bir tane ördüm düz olarak bir tane doladım,bir tane ördüm düz olarak bir tane doladım,bir tane ördüm düz olarak bir tane doladım,bir tane ördüm düz olarak bir tane doladım attırdığımız ilmek 6 tane olana kadar devam ettiriyoruz.6 tane bir doladım bir örmüş oldum şimdi üç ilmeği birlikte düz olarak ördüm.

Üç ilmeği birlikte düz olarak aldıktan sonra bir doladım bir ördüm diğer bir dolayıp bir örme işlemi yapmıştık ya 6 adet olana kadar devam ediyoruz. 3 ilmeği yine birlikte alıyoruz şimdi tekrar bir doladım bir ördüm 6 dolama işlemi yaptıktan sonra kenarda 2 ilmek kesiyorum .Başta ve sonda 2 şer ilmek kesiyoruz ortada ise 3 ilmek kesimi yapıyoruz. Çünkü kenardaki motifimizi yarım düşünelim o yüzden 2 ilmek kesme işlemi yapıyoruz.Şimdi kenar patı olan haroşamızı örüyoruz ve rka kısma geçiş yapıyoruz.

beş adet haroşamı ördüm ön tarafta kesmıstık bu ilmeklerimizi arka sırada ise düz örme işlemi yapıyoruz.haroşa mızı öedük düz tarafta başta ve sonda 2 ilmeği kesiyoruz demiştim şimdi yine 2 ilmeği kestim 9 ilmek düz örerek sayıyoruz ve diğer sefer 3 ilmek kesmştik ya yine ortada kalacak şekilde sayıyoruz ve 3 ünü bir alıyorum.

Evet arkadaşlar örgümüzün anlatımını bundan sonra videosuna bakarak devam ettirebilirsiniz şimdiden hepinize iyi örgüler diliyorum kolay gelsin.

Farklı Karnıbahar Modeli Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.