Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

Evet örgü severler buğun sizlerle çeyizlerimizin gözdesi iğne oyası yazmalardan bir model daha paylaşacağım.

Bu iğne oyası hem kolay hem de çabuk biten bir model bugün sizler için hem detaylı anlatım hem de videolu anlatım yapacağım. Ben çok beğendim umarım sizlerde çok beğenirsiniz bu güzel iğne oyası modelini. Öncelikle modelimizi paylaşayım daha sonra  anlatımına geçelim.

İğne Oyamız İçin Gerekli Malzemeler;

Uzun ve ince İğne

Altın Başak Yazma lık İp

Evet kızlar ben  ip olarak Altınbaşak kullandım koyu Mor ve sarı kullanacağım bu modelimizde  var evimde bu model Instagram üzerinden Bana gönderilen bir model çok rica edildi bende videosunu hazırladım ve sizlerle paylaştım . Geçelim yapım aşamasına ben arı kısımlarda tekli sinek kanatları yaptım üzere de sinek kanadından oluşuyor modelimizin. Ben  arasana sinek kanadı kondurdum sinek kanadının daha uygun olduğunu düşündüm siz isterseniz farklı  modeller de koyabilirsiniz.

Şimdi zürafa yaparak örgümüze başlayalım bir tane zürafa yapıyorum bir tane daha zürafa yapıyorum  2tane zürafa  yapmış olduk .

Şimdi ikinci zürafanın içine batarak geri dönüyorum tam orta kısımdan  bir tane düğüm attım buraya bir tane orta boy pırpır yapıyorum.

 Şimdi pırpırımın tepesine batıp bir tane düğüm attım ara kısımda Bir tane zürafa kalmış oldu birde bunun yarısı aşağıdaki  zürafaya batarak basarak ihraz aşağı indiriyorum tekrar aşağı iniyorum.

 Şimdi buraya 3 tane boş zürafa yapıyoruz zürafa yapıyorum 3 tane boş zürafa yaptıktan sonra bir tane boş zürafa bırakıp 2. Zürafaya batıyorum buraya bir tane yuva yapmış oldum  bu yaptığım yuvanın içine batıp geri dönüyorum. Bu yaptığım yuvanın içine batıp küçük bir pırpır yaptım bu yaptığım pırpırın içerisine batıp teke kısmına bir tane düğüm atıyorum.

Tekrar aşağıdaki geniş yuvanın içine iniyorum tekrar yukarı çıkmak için kanadın içine batıp buraya bir düğüm atıyorum. Tekrar aşağıdaki geniş yuvanın içine iniyorum   tekrar yukarı çıkmak için kanadın içine batıp buraya bir düğüm atıyorum. Bu yaprağımız 3 düğümden oluşuyor arkadaşlar ne büyük nede küçük ve burada ilk yaprağımız oluşmuş durumda.

Şimdi 2. Yaprağımıza başlıyoruz.;

Bu yaptığım yuvanın içine batıp küçük bir pırpır yaptım bu yaptığım pırpırın içerisine batıp teke kısmına bir tane düğüm atıyorum.

Tekrar aşağıdaki geniş yuvanın içine iniyorum tekrar yukarı çıkmak için kanadın içine batıp buraya bir düğüm atıyorum. Tekrar aşağıdaki geniş yuvanın içine iniyorum   tekrar yukarı çıkmak için kanadın içine batıp buraya bir düğüm atıyorum. Bu yaprağımız 3 düğümden oluşuyor arkadaşlar evet 2 yaprağımızda oluşmuş durumda.

Evet arkadaşlar yaptığımız bu çiftli yaprağın yatık olması gerekiyor yatık olması için yanındaki zürafanın içine batarak bir adet düğüm atıyorum.

Yan tarafa geçerek 3 adet boş zürafa yapıyoruz 4. Zürafamızı da yapıp tekrardan sinek kanatları yapmaya devam ediyoruz.

Şimdi ikinci zürafanın içine batarak geri dönüyorum tam orta kısımdan  bir tane düğüm attım buraya bir tane orta boy pırpır yapıyorum.

 Şimdi pırpırımın tepesine batıp bir tane düğüm attım ara kısımda Bir tane zürafa kalmış oldu birde bunun yarısı aşağıdaki  zürafaya batarak basarak ihraz aşağı indiriyorum tekrar aşağı iniyorum.

Sizlere iğne oyası modellerinden bahsetmek istiyorum ; kirazlı iğne oyası modeli , çiçekli iğne oyası modeli, tepeli iğne oyası modeli, dutlu iğne oyası modeli, gösterişli iğne oyası modeli, şık iğne oyası modeli, zarif iğne oyası modeli, kolay iğne oyası modeli, renkli iğne oyası modeli,  tek renk iğne oyası modeli

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.