Cildi Canlandıran Doğal Sebze Suları

26.09.2020
421
Cildi Canlandıran Doğal Sebze Suları

Cildi Canlandıran Doğal Sebze Suları

Cilt bakımının yapılması dışarıdan olduğu kadar vücuda alınan besinlerle de sağlamalıdır. Bu doğrultuda yeterli besin değerlerine sahip ürünlerin tüketilmesi büyük önem arz etmektedir. Gün içinde özellikle sebze ve meyve tüketme yeterli miktarlarda olmayan kişiler bu açıklarını kapatmak için hem lezzetli hem de faydalı sebze sularından yararlanabilirler.

Sebze Suları Cilt Bakımını Nasıl Destekler?

Sebze suları iki anlamda cilt bakımını desteklemektedir. Cilt bakımı için sıvı tüketim miktarı çok önemlidir. Gün içinde yeterli miktarda sıvı tüketmeyen kişiler sebze sularına tüketerek eksik kalan sıvı miktarını tamamlayabilirler.

Bunun dışında cilt bakımı için sebze ve meyvelerde bulunan minerallerin ve vitaminlerin vücuda alınması kritik öneme sahiptir. Sebze sularından tüketimi ile ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller vücuda fazlası ile alınmış olur.

1. Brokoli Suyu

Brokolinin tadı her ne kadar herkes tarafından sevilmese de yararlarını inkar etmek mümkün değildir. Brokoli insan sağlığına olan faydalarıyla büyük dikkat çekmektedir. Bu faydalardan bir kısmı da cilt sağlığı yönündedir.

Brokoli suyu elde etmek için bir tencerenin için su ile doldurulur. Daha sonra tencerenin altı açılır ve su kaynatılır. Kaynayan suyun içine brokoliler atılır ve birkaç saat boyunca brokolilerin suda kaynaması sağlanır.

Bu kaynatma işlemi daha sonra brokoliler süzülerek alınır. Tencerede kalan su ise cilde büyük yararları olan brokoli suyudur.

2. Havuç Suyu

Havucun insan sağlığına olan faydaları cilt bakımında da kendini göstermektedir. Havuçta bulunan bol miktarda A vitamini göz sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Bu A vitamini aynı zamanda cilt bakımında da önemli bir rol oynamaktadır.

Havuç suyunun düzenli olarak tüketilmesi cilt üzerinde uzun vadeli bir fayda sağlamaktadır. Havuç suyu tüketerek cildin daha parlak görünmesi ve daha gergin olması sağlanır. aynı zamanda düzenli olarak havuç suyu tüketen kişilerde cildin uzun süre boyunca genç kaldığı ve yaşlılık belirtilerini göstermediği de görülmüştür.

Havuç suyu cilt bakımı sağlığı kadar aynı zamanda son derece lezzetli ve içmesi keyifli bir meyve suyudur. Havuç suyunu kişiye sağladığı yararlardan ziyade sadece lezzeti için bile sık sık tüketildiği görülmektedir.

3. Domates Suyu

Domates sağlığa olan faydaları saymakla bitmeyen bir meyvedir. Domates tüketiminin başta cilt olmak üzere sağlığa pek çok yararı bulunmaktadır. Domates asidik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle domates püresi ve domates kullanarak yapılmış maskelerin yüze ya da cildin farklı bölgelerine uygulanması cilt bakımı için faydalıdır.

Buna ek olarak düzenli olarak domates suyu tüketilmesi daha parlak daha canlı ve daha genç bir cilt elde etmek için yapılması gereken son derece mantıklı hamlelerden biridir.

Cilt bakımı anlamında düzenli bakım arayan ve sürekli olarak cildin genç kalmasını isteyen kişiler her hafta en az 3 gün düzenli olarak domates suyu içmelidirler.

4. Ispanak Suyu

Ispanak tüketimi cilt için oldukça önemlidir. Bunun başlıca sebeplerinden biri ıspanak yapısında bol miktarda Demir bulundurur. Bu Demir vücutta kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gereklidir. Kırmızı kan hücrelerinden bol ve yeterli miktarda üretilmesi cilt bakımında büyük önem arz eder çünkü kırmızı kan hücrelerinin yeterli miktarda olması cildin tüm bölgelerine yeterli miktarda oksijen gitmesi anlamına gelmektedir.

Ispanak suyu hazırlamak için öncelikle ıspanaklar kaynamış suda haşlanır. ardından ıspanaklar ezilerek ve robottan geçirilerek püre haline getirilir. Ardından içine istenen eklentiler koyulur ve kişinin zevkine göre istenen kıvama getirilerek tüketilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.