Beğeni Rekoru Kıran Robalı Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

robalı bebek yeleği yapılışı

Merhabalar sevgili www.sosyalhanim.com takipçileri bugün sizlerle robası muhteşem duran bir bebek yeleği modelini paylaşacağım o kadar güzel duruyor görenler modelini almak istiyor hemen. Bu roba artırma tekniği diğerlerinden çok farklı arkadaşlar.

Ben siz değerli takipçilerimiz için söyle yine küçük bir parça  başladım arkadaşlar Gerçekten Bebek yeleklerimize  de oldukça hoş bir hava katacak  bu artırma tekniği.

 Aslında artırmalarımız sıradan bir artırma tekniği yanlardan artıyor ama şu  ortadaki görüntü saç örgüsüne benziyor ama ondan daha güzel bir hava katıyor modelimize.

Ben şimdi yeleğini sayılarını vereceğim Ondan sonra yine çare küçük bir parça da anlatacağım .Verdiğim sayılara göre ilmek sayıları hemen ayarlayıp bebek yeleğine uygulayabilirsiniz arkadaşalar.

YELEĞİMİZİN SAYILARI;

Yeleğin uygunluğu ;  1,5 / 2 yaşa Uygun

Yeleğimizin ilmek sayısı ;  87

Yeleğimizin önler ;  14 ilmek

Aralar ;  6 ilmek

Kollar ; 7 ilmek

Arka ; 21 ilmek

Kollardaki 7 ilmek Size az gelmesin şurada Normalde 2 ilmek olur bir ilmek olur o zaman Koldaki sayıda fazla oluyor şimdi  verdiğim sayılarla birebir yaparsanız çok güzel bir yelek elde etmiş olursunuz.

İlmek  ayarlarınızı yapıp rahatlıkla bu anlattığım modeli yeleğinize uygulayabilirsiniz tüm ön bilgileri verdikten sonra pembe modelimi de şuraya koyuyum  gözümüzün önünde dursun ve ben bu sefer sarı ip ile yapacağım  her renkten nasıl duruyor hem de birlikte görmüş oluruz.

 Arkadaşlar şimdi söyle küçük bir parça yapmak için kenarları 3 tane ilmek Vereceğim 6 tane de ortada var Toplamda 12 ilmek  şişimize atarak modelimizi  yapmaya başlıyoruz normalde Her zamanki attığımız gibi klasik ilmek atma yöntemi 12 ilmek atıyoruz.

 Bu sadece  ördüğüm parça için geçerli arkadaşlar gün gibi yeleğini sayılarını verdim daha büyük ya da daha küçük yapabilirsiniz yeleğinize  uygulamak için de  3  diş yada 4  diş haroşa   yaptıktan sonra ayracınız  varsa  yoksa iple böyle ilmek yerlerini ayarlarsanız sizler için daha  rahat bir örgü örme şekli olacaktır.

 Yani ben  şuan  bir bütün roba  videosu çekme semde bu sayıları uygulayarak  çok rahatlıkla yeleğinize  uygulayabilirsiniz.

12 adet ilmeğimizi şişimize attık 1 diş haroşa örüyoruz ve  modelimizin yapımına geçiyoruz. Şimdi  arka sıramıza geçtik orayı da ters olarak örüyoruz. 3 diş haroşamızı ördük şuan  ön yüzdeyiz  İlk ilmeğimizi örmeden aldık  2 adet düz örgümüzü ördük ipimizi bir doladım şuan ayrım yerlerindeyiz 6 adet düz ilmeğimizi ördüm bir doladım kenardaki 2 ilmeğimi düz  ördüm son kalan ilmeğimi ters ördüm.

Şimdi modelin arka yüzündeyim ilk ilmeğimi örmeden aldım 3 adet ters olarak ördüm artırdığım ilmekle beraber 3 adet ilmek olacak  6 adet ilmeğimizi ters olarak öreceğiz ama başlarına 1 kez değil nu sefer 2 kez dolama işlemini yaparak.

Şimdi artırdığımız ilmekteyiz  onu normal ters örüyorum ve kalan 3 ilmeğimi de ters olarak örüyorum şimdi ön yüze geçtim sevgili örgü severler. İlk ilmeğimizi örmeden aldık  3 adet ilmeğimizi düz olarak örüyoruz bir doladık  şimdi  sıradaki ilmeklerimiz 2 kez dolanmıştı bunları  açarak sağdaki şişimize uzatıyoruz. Tekrar bunları sol şişimize atıyoruz baştan 3 ilmek sayıyoruz kalan 3 ilmeğimizi şişimize takıp üzerinden geçiriyoruz.

Sol taraftaki ilmeklerimizi tutarsanız sağ şişten attığımız ilmekleri tutmanız daha kolay olur arkadaşalar.

Bu ilmekleri sırası ile düz olarak örüyoruz. Bir doladım kalan ilmeklerimiz düz olara ördüm arka yüze geldik arkadaşalar  arkadaki tüm ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz..

Beğeni Rekoru Kıran Robalı Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.