Bebek Hırkası Yapılışı Videolu Anlatım

Hoş geldiniz sevgili www.sosyalhanim.com örgü severleri bugün sizlere yine oldukça beğeneceğinizi düşündüğüm görenleri hayran bırakacak bir bebek hırkası yapacağız

Hoş geldiniz  sevgili www.sosyalhanim.com  örgü severleri bugün sizlere yine oldukça beğeneceğinizi düşündüğüm görenleri hayran bırakacak bir bebek hırkası yapacağız hırkamızı hem yazılı hemde sözlü olarak anlatacağım siz örgü severlere. Öncelikle hırkamızın resmini  paylaşayım daha sonra gerekli malzemeler ve videolu anlatımına geçelim.

Bu yapacağımız bebek hırkamız 1/ 1,5 yaş için uygundur sayıları artırarak yaş büyültebilirsiniz. Hırkamız için Kartopu 2 adet 100 gramlık  ipe ihtiyacımız var.

Bebek Hırkamız için Gerekli Malzemeler;

İp Markası ; Kartopu BAYB  One  İP

İpin Renk Kodu; clor K350 Lot; 5842

3 Numaralı Misinalı şiş

5 Adet Düğme

Arkadaşlar  83  ilmek başlıyoruz yakamıza üç yada dört  diş haraşomuzu  örüyoruz hırka yapacağımız için 4 diş  yaparsak daha uygun olur .

4 diş haraşomuzu  öldükten sonra 15 ilmek önler  11 kollar 23 İmek  arka kısım  ikişer ilmekte beden arası toplam 83 ilmek olarak başlıyoruz ve ayrımlarımızı  yapıyoruz.

 Yine yeleklerde olduğu gibi yaka düşürme tekniği ile uygulayacağız şöyle kolları göstereyim bakın güzel bir teknik ile kolları dikiyoruz içerde hiçbir kalınlık kabalık kalmıyor kendi kalınlığı yok bu şekilde kollarımızı da dikeçeceğiz iliklerimize ben buna tam ayarlayamadım.

İkinci yeleğimizi daha güzel  ayarlayarak güzel bir şekilde tamamlayacağız İnşallah şimdi normal ilmek atma tekniği ile ilmeğimizi atıyoruz 4 diş haraşo mızı örerek Hırkamıza Başlıyoruz arkadaşlar.

Bebek Hırkası Yapılışı Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.