Ajurlu Sıra Dağlar Yelek Örgü Modeli Videolu Anlatım

Ajurlu yelek modeli yapılışı detaylı anlatım

Merhaba arkadaşlar www.sosyalhanim.com örgü severler  Tekrar hoş geldiniz bugün sizlere benim çok beğenmiş olduğum Sizlerin de beğeneceğini düşündüm  sıra dağlar örgü modeli diğer adı ile ajurlu yelek modeli Yapımını sizlere  anlatacağım kış aylarında battaniyelerinize, koltuk şallarınıza, yeleklerinize, bebek örgülerinize çok yakışacak bir model olacak bu modeli dilediğiniz bütün örgü çeşitlerine uygulanabilirsiniz.

 Geçelim modelimizin resmini daha sonrada detaylı anlatımına.

Modelimiz İçin Kullandığımız Malzemeler;

3 Numara şiş

Orta Kalınlıkta Yün

Bugün de sizlerle bu gördüğünüz  ajurlu örgü modeli nasıl örülür onu paylaşmak istiyorum modelin fotoğrafını bana takipçilerimden Gülhan Hanım gönderdi modelin videolu anlatımlı istedi ben de onun için modeli çıkardım ve videolu anlatımlı sizlere yapmak istiyorum .

Bu model gerçekten çok kibar güzel duran bir model Bana gönderilen fotoğrafta bu model battaniye olarak yapılmıştı Sizler de battaniye olarak da deneyebilirsiniz bunun yanı sıra çok güzel hırkalar ve yeleklerde ölebilirsiniz bu modelden.

Evet arkadaşlar ben örgümüz arka yüzünü de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Örgümüzün arka yüzünün  görüntüsü de bu şekilde  yapımı çok zor değil modelimiz 12 ilmekl ve kartlarından oluşuyor dileyen arkadaşlar yanlara birer kenar ilmeği de ‘de bırakabilirler Dilerseniz vakit kaybetmeden modelimizin yapımına başlayalım ilmeklerimizi atarak modelinize başlıyoruz .

Öncelikle  şunu belirteyim sevgili  www.sosyalhanim.com  örgü severleri her model için motif için 12 ilmek atmamız gerekiyor şişimize en son  1 tane ilmek ilave ediyoruz kenarına. Şişimize 27 adet ilmek atıyoruz 12 + 12 =24 adet  ilmek 2 örnek için +1 ilmek  1 adet sağa bir adet de sola 27 ilmeğimizi bu şekilde  ayarlamış olduk arkadaşlar.

Hem ön yüzde hem de arka yüzde birer  sıra ilmekleri mi tamamını ders olarak örüp dönüyorum.

Daha sonra üzerine modelimizi  kurmaya başlayalım .Sizlerde yaparken Dilediğiniz sayıda alta isterse de bu şekilde ters örgü olarak yada Dilediğiniz herhangi bir lastik modelini yaparak model için bir zemin hazırlayabilirsiniz.

şimdi hem önde hem de arka sırada ters olarak birer sıra ördüm önünüzde ömrümüzün ön yüzünde modeli kurmaya başlıyoruz. Öncelikle kenar ilmeği mi ölmeden aldığım ve hemen yanındaki ilmeği düz ördüm kenarda iki tane ilmeğim olmuş  oldu artırma yapmak için bir kez şişime doladım şimdi örgümün sola yatık olmasını istediğim için 2  adet ilmeğimin yönlerini çeviriyorum bu şekilde .

Ve ikisini topluyorum yani kesiyorum  düz olarak  burada bir kesme işlemi yaptım 7 adet düz ilmeğimizi örüyoruz. 7 adet düz ilmeğimi ördüm şimdi ön taraftan iki ilmeğime batarak düz olarak kesme işlemimi yaptım. Ve ilmeklerimi sağa doğru yatırdım bir kez şişime doladım 1 ilmek düz ördüm.

Buraya kadar bir örneğimizi yapmış olduk bir tane düz ilmekten sonra bir tane doladım şişime şimdi örgümün sola yatık olmasını istediğim için 2  adet ilmeğimin yönlerini çeviriyorum bu şekilde .

Ve ikisini topluyorum yani kesiyorum  düz olarak  burada bir kesme işlemi yaptım 7 adet düz ilmeğimizi örüyoruz. 7 adet düz ilmeğimi ördüm şimdi ön taraftan iki ilmeğime batarak düz olarak kesme işlemimi yaptım. Bir doladım artırdım yani kenarda kalan 2 ilmeğimi düz olarak ördüm.

Bu şekilde modelinden ilk kurulmuş işlemini yapmış olduk şimdi çevirdim arka tarafa geçtik kenar ilmeği örmeden alıyorum ve sıraya başlıyorum devamındaki bütün doladım ilmekler dahil bütün ilmekleri tamamını ters olarak örüyorum .Örneğimizi  arka tarafta sürekli olara terks örgü modeli işemi uyguluyoruz.

Ajurlu Sıra Dağlar Yelek Örgü Modeli Videolu Anlatım

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.