Ajurlu ÖrgüModeli Yapılışı Videolu Anlatım

Öncelikle sevgili https://www.sosyalhanim.com takipçileri hepiniz hoş geldiniz buğün sizlere ajurlu çok güzel bir örgü modeli göstereceğim bu örgü modelini bebek örgülerinde,anne yelekllerinde, gelinkız yelek modellerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz isterseniz önce örgü modelini paylaşıyım daha sonrada yapılışına geçelim

Evet modelimiz buşekilde modelin ilmek sayısı 9+1 10ve katlarından olusuyor ayriyetten modelin tamamını tam kurabilmek için + 1 ilmek daha ilave ediyoruz yani 10,20,30 diye koyuyoruz koyduktan sonra ilmeğimizi +1 ilmek olarak kenarlara pat ilmeği olarak ne yapmak istiyorsananız ilme sayınızı atıyorsunuz.

Evet Geçelim Modelimize kenar ilmeğimizi alıyoruz diğer 2. kenar ilmeğimizi örüyoruz 3 tane düz ilmek örüyoruz ve ilmeklerimizin yönünü değiştiriyoruz. Sağa doğru bir kesim yapıyoruz.2 ilmeğimizi sağa doğru kesiyoruz 1 ilmek artırıyorum.

Ajurlu ÖrgüModeli Yapılışı Videolu Anlatım

1 İlmek düz örüyorum 1 ilmek düz örüyorum şimdi sola kesim yapacağım ben sola kesim yaparken ilk ilmeğimi örmeden alıyorum 2 ilmeği örüp ilk ilmeğimizi üzerinden atıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.