Boru İle 1 Dakikada 10 Kg Salçalık Domates Doğrama Aleti Yapma Videolu Anlatım

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere salça yaparken işinizi kolaylaştıracak bir yöntem göstermek istiyorum. İlk gördüğüm zaman yıllardır salçalık domatesleri tek tek elimizde doğramakla nede zaman kaybetmişim dedim. Sizlerde görünce aynı şeyleri söyleyeceğinize eminim J

Evet geçelim anlatmak istediğim salçalık domates doğrama  aparatına önce  küçük bir video paylaşayım bi görün sonra aparatın nasıl yapıldığının videosunu paylaşayım siz değerli takipçilerimizle.

Evet salçalık domates doğrama aparatı bu şekilde arkadaşlar borunuzun hiç kullanılmamış temiz bir boru olması gereklidir.

Neden Organik Ev Yapımı Salçası Tüketmemiz Gerekli Önce Onu Bir Açıklayım arkadaşlar;

Ev Yapımı Salça Faydaları

Ev yapımı salçanın öncelikli olarak en büyük faydası sağlığa hiçbir olumsuz etkisinin olmamasıdır. Çünkü kendi elimizle hijyenik bir şekilde elimizle yapıyoruz. Hazır satılan salçalardan farklı olarak katkı maddesi, tatlandırıcı, bozulmayı önleyecek farklı kimyasalları bulundurmuyor hazır salçalarda bunların hepsi ve daha fazlası var. O yüzden ev yapımı salçalar bu açıdan katkı maddesiz ve sağlık deposudur. Sağlık Yönünden kanser gibi pek çok hastalığa karşı vücutta direncin artmasını sağlıyor.. Biber ve domateste yer alan vitaminleri salça ile vücudumuza alabiliyoruz. Biberin ağrı kesici özelliği var o yüzden biber salçasını da evimizden eksik etmememiz gerekiyor.

APARTIN NASIL DOĞRADIGINI GÖSTEREN BİR BAŞKA VİDEO

Geçelim Bu Salçalık Domates Doğrama Aparatın Nasıl Yapıldığına

APARATIN YAPILIŞINDA GEREKLİ MALZEMELER;

Temiz Hiç Kullanılmamış Boru

2 ADET maket bıçağı

Ev Salçası Nasıl Yapılır?

Domates salçası nasıl yapılır?

Güneşte kurutmadan pratik yöntemle tam kıvamında ev salça yapma tarifi;

Malzemeler: 7 kg domates (Kıvamın çok sulu olmaması için yarısını bursa domatesi yarısıda ayaş domatesi lması gerekli

Salamura lık tuz (kaya tuzu ) (salçanızın uzun süre durması için tuzunun biraz hissedilir oranda olması gerekmektedir arkadaşlar. )

2 yemek kaşığı Sıvıyağı ; Salçanızı kavanozlara koyduktan sonra üzerlerine sıvıyağ gezdirirseniz eğer bozulmasını barlanmasını engellemiş olursunuz.

Fazla yapıp kışa saklamak isterseniz eğer tuz miktarını biraz artırarak salçayı daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz.

7 kg domatesten 1.250 kg salça çıkıyor hanımlar benimki öyle çıktı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.